Neodymové magnetky - vychytávka pro domácnost

Neodymové magnetky - nalezl jsem v nich perfektní vychytávku pro domácnost

Trvalo to dlouho, než jsem se dokopal k zakoupení tohoto na Zemi nejsilnějšího magnetu, v praktickém provedení. Jakákoli čidla, teploměry, svítidla a vlastně cokoli, co by mělo být fixováno na zdi, ale je nutné v tom občas měnit baterie. To vše už nechci šroubovat, nebo lepit na silikon či oboustrannou lepící pásku. Technický kompromis se nyní stane mojí každodenní fintou na odnímatelné upevňování.

Tak třeba, autonomní měřič vlhkosti a teploty prostoru. Hned, jak vyměním baterie a opět uvedu přístroj do provozu, na oboustrannou lepící pásku připevním vhodný pozinkovaný plíšek a na zeď, do silikonového lože, vmáčknu tento Neodym.


5 kousků neodymových magnetků


První praktické využití doručeného Neodymu... odnímatelné upevnění externího čidlo meteostanice na plastovém okně. Bez vrtání, s možností výměny baterií.


Další příležitost (jiná meteostanice) byla sice zavěšena na vrutu, zašroubovaného do příčky ze SDK. Neodymový magnet a finta s plíškem na zdi však posloužily k tomu, aby stanička na zdi visela svisle, beze změny i po té, co tlačítkem na její horní straně aktivujete zelený LED podsvit. Bez přídržného magnetu není problém takto staničku o nějaký ten stupeň vychýlit šikmo a tato pak takto zůstane v oku nelahodící poloze.


A ještě skvělý TIP pro ty, co nevládnou AliExpressem: Neodymové magnetky v ČR (mimo jiné) seženete na e-shopu www.neomag.cz

Mohlo by vás zajímat: Meteorologická stanice s externím čidlem a barometrem

Posted in Fenomén AliExpress on Aug 25, 2019