Okouzlení 3D tiskem - z Číny

3D tiskárna pod 3000 Kč, z evropského skladu ve Španělsku

Ježííííšku ... Ty to vidíííš ! Jsem si říkal, když jsem objevil tuto nabídku na čínském AliExpressu. Pár podobných řešení 3D tiskáren jsem už v ceně přes 5000,- Kč viděl. Jednu, domácky vyrobenou, na níž kamarád prováděl neustálý tuning, jsem dokonce s tichým údivem pozoroval při práci. Představa, že téměř jakýkoli náhradní díl pro opravy mechanických závad (nejen) spotřební elektroniky si můžete doma vyrobit, mi dlouho vrtala hlavou. Překážkou, v nákupu potřebného 3D zařízení, které jako CNC mašinku využijete od připevněného lihového fixu až po gravírovací laser, byla vždy právě jeho cena, nebo nemožnost dostat se k němu z Číny, bez nutnosti celního řízení se zbožím, které dorazilo od prodejce ze země mimo EU.

Konstrukce této 3D tiskárny vypadá kvalitně, Official-store nabízí více modelů i náhradní díly, FAST-SHIPPING zdarma v ceně - pozor tentokrát už z EU, tedy ze Španělska.

Bylo těžké odolávat prvnímu nákupu za tolik USD, který jsem nyní realizoval. Zvlášť, když jsem zažil, jakým zážitkem umí být tento stroj i pro děti. Vysnil jsem si tedy, že první, co kdy zkusím jako 3D z plastu vytisknout, budou kulaté kameny do hry "Dáma", neboť šachovnici i figurky doma máme.


Po té, co jsem si přečetl ještě hodnocení kupujícího, který zariskoval přede mnou, bylo v úvahách rozhodnuto. Volně přeloženo: "Velmi rychlé doručení a extrémně kvalitně zabaleno" (20 Aug 2019 10:20)

Navíc, následný feedback konstatoval: "Tato 3D tiskárna excelentně pracuje - instrukce, jak ji sestavit byly jasné. Mám vytisknuto už přes 150 hodin, bez jediného problému..."

A tak jsem finálnímu kliknutí na tlačítko "Koupit", přes slevový klub Tipli a navíc se slevou 2 USD při nákupu nad 30 USD (od samotného porodejce), nakonec neodolal. Odměna, v podobě cashbacku přes 4%, byla již za pár minut v mém klubovém účtu připsána. Nezbývá, než čekat na doručení a ... na Štědrý den :) Doufám, že budu stejně spokojen, jako kupující přede mnou.

Pro jistotu, jsem si uložil i propagační video prodejce. Při sestavování této 3D tiskárny se bude jistě hodit:

Instalace Tronxy P802M

Bylo zajímavé vidět, že technik ve videu používá štípačky BINOAX. Ty už mám doma několikery také.


Sponzorem tohoto příspěvku (může být)


Posted in Fenomén AliExpress on Nov 09, 2019