Zaměřeno na DAB+ rádia ... z Číny !


Máte také zkušenosti s nákupy z Číny ? Podělte se o ní na Facebooku...

Zakoupeno-AE-FB


Zajímavé kapesní rádio s podporou DAB+ i FM

Koukám, že DAB+/FM MP3 přehrávače nám stále neklesly pod 20 USD... Na druhou stranu, tuto kombinaci pro III. pásmo kolem 500,- v ČR stále seženeme jen těžko. Takže tip, na praktický dárek, nejen pro dědečka, co dodnes neuznává multifunkční "Smartfouny" :)

PS: Kdyby TV Šlágr napadlo prodávat nahrané SD karty do Aligátorů místo CDček, možná, že by neřešili údajný krach ...


DAB+ / FM transmitter do automobilu

Tak už více než rok, leží tento DAB+ / FM transmitter doma, v krabičce na poličce, na čestném místě a čeká na signál. V okolí cca 20 km od BRNA si ve III. pásmu pro DAB+ totiž moc nezahraji. Takže nadšení, že děti v autě budou poslouchat digitálně šířenou ČR DVOJKU (+Junior) mne s dosahem vysílání brzy opustilo, stejně jako potřeba trvalé instalace do automobilu.

Příznivcům digitálního rádia DAB+ , kteří už mají v okolí domova "pokryto" vřele doporučuji ! S trochou fantazie a kutilství využijete tuto hračku i v domácnosti a vybranou DAB+ stanici naladíte na všech starších FM přijímačích, co v bytě naleznete :) A na to se docela těším, za cenu, co tato hračka stála.


Aktivní nalepovací autoanténa pro pásmo DAB+ (VHF) se SMA konektorem

Do více vozidel, bude potřeba i více samolepících DAB+ antén na sklo. Ukončení kabelu souosým pozlaceným SMA konektorem je typické, ale pozor, najdou se i přijímače, které mají vstup antény řešen jako zdířku pro MONO konektor Jack 3,5mm. Před nákupem vhodné antény se proto nejprve ujistěte, jakým konektorem výrobce právě váš přijímač osadil.


TechniSat TECHNIRADIO RDR - zakoupíte v ČR

Lepší by bylo video ze stativu, ale zrovna nebyl po ruce... Čína je sice plná vzhledově podobných modelů tohoto kapesního rádia, ale variantu s fungujícím DAB+ tunerem pro III. pásmo (ČR) se mi dohledat nepodařilo.

Vzhledem k poskytované záruce na českých e-shopech není cena tohoto produktu nijak závratná, takže jako skvělý dárek, ve třech různých barevných provedeních, se jistě může toto malé DAB+ rádio někomu zalíbit.

Zjistěte si: Aktuální stav pokrytí signálem DAB+ v ČR


Sponzorem tohoto příspěvku (může být)


Posted in Fenomén AliExpress on Oct 16, 2019